Przez Poznań i świat na szage

Podróże, zarówno bliskie jak i dalekie cieszą się coraz większą popularnością. Świadczy o tym m. in. zainteresowanie odbywającymi się na Piątkowie spotkaniami Klubu Odkrywców i Reporterów. Ich uczestnicy wzięli także udział w odbywających się w Poznaniu w  pierwszych dniach lutego dwóch ważnych imprezach podróżniczych. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich trwał Tour Salon oraz towarzyszące mu  targi myśliwskie i rybackie, natomiast w Akademii Wychowania Fizycznego odbył się festiwal podróżniczy Na Szage. Oba wydarzenia przyciągnęły wielu miłośników przygód, podróży i aktywnego wypoczynku.

Mogli oni poznać nie tylko ciekawe propozycje turystycznych wojaży w mało znane regiony czy najmodniejsze elementy wyposażenia i ekwipunku niezbędne podczas wędrówek ale także spotkać i porozmawiać z uznanymi podróżnikami, którzy nie jeden kontynent przeszli wzdłuż i wszerz.

Przygotowany staraniem poznańskich społeczników festiwal Na Szage gromadzi ludzi ciekawych świata i potrafiących odkrywać jego uroki. Ma przede wszystkim, jak mówią jego organizatorzy, inspirować do podróży dalekich i bliskich. Dlatego jego ważnym elementem jest konkurs na najciekawszą prezentację z podróży. Podczas festiwalu można więc było wysłuchać ciekawych opowieści z wypraw w najróżniejsze zakątki świata, od Rosji i Chin, po Amerykę i Nową Zelandię. Prezentacje przygotowane przez młodych podróżników budziły zaciekawienie i uznanie. Na podziw zasłużyli wszak pielgrzymi, którzy na drodze do Santiago de Compostela zrobili 1 400 000 kroków do poznania siebie czy podróżniczka, która przeszła z plecakiem 5 tys.  km trawersem Dzikiego Zachodu, czyli drogę przez Stany Zjednoczone od granicy z Meksykiem po Kanadę.

Opowieści o niezwykłych ekspedycjach, tajemniczych krainach i ciekawych ludziach spotykanych podczas wędrówek działały na wyobraźnię uczestników i zachęcały do zrealizowania swych marzeń o dalekich podróżach. Dzisiaj, jak przekonywało wielu z podróżników jest to stosunkowo łatwe. Z niektórymi z nich spotkamy się wkrótce na Piątkowie w Klubie Odkrywców i Reporterów. Najbliższe spotkanie poświęcone Chinom 28 lutego o godz. 17 a auli XV LO na os. Bolesława Chrobrego. Zapraszamy.