– Dzisiaj, mimo niezwykłego wręcz kultu rozumu, nikogo nie trzeba przekonywać, że nawet życie codzienne ma więcej niż jeden wymiar – uważa Jacek Kryg, mistrz feng shui i astrologii chińskiej, członek zarządu IFSA w Singapurze. – Może jednak istnieją i inne poziomy, które nie jest łatwo odczytać, a które są równie ważne dla człowieka. Obserwujemy innych i siebie, niewielu jednak dysponuje przewodnikiem do prowadzenia takich obserwacji.

Astrologia, a nawet horoskop, jest jednym z systemów, który stara się znaleźć pozytywne rozwiązania wątpliwości. A na pewno jest jednym z najbardziej fascynujących i działających na wyobraźnię systemów odkrywania własnej mocy – twierdzi autor krótkiego podręcznika astrologii chińskiej pt. „Rok Ziemnego Psa 16 lutego 2018 r. – 4 lutego 2019 r.” Przepowiednia na 2018 rok została oparta na wskazaniach horoskopu chińskiego i ukazała się, podobnie jak w poprzednich latach, nakładem poznańskiego Wydawnictwa Halszka. W lutym w „Dąbrówce” odbyło się spotkanie autorskie Jacka Kryga.

Jacek Kryg z Halszką Płoszyńską podczas spotkania autorskiego

Przyszło grono zainteresowanych czytelników. Pytali o to, co horoskop przewiduje na rozpoczynający się chiński rok dla świata, dla Polski i dla poszczególnych znaków w pracy, finansach, życiu osobistym i zdrowiu. Autor cierpliwie odpowiadał na pytania, udzielając rad, jak postępować w trudnych sytuacjach. O wszystkim tym można poczytać w wydanej książeczce, którą można było kupić na miejscu (dostępna jest także w internecie). Powodzeniem cieszyły się też rozmaite chińskie talizmany i ozdoby.

Wydawnictwo Halszka wznowiło też właśnie inną pozycję Jacka Kryga pt. „Natychmiastowe opanowanie stresu”. Można ją będzie nabyć jeszcze w marcu. (big)