Grudzień to w piątkowskich klubach czas intensywnych przygotowań do najważniejszego uroczystego wieczoru przedświątecznego. Przy kawie, piernikach i mandarynkach seniorzy spotykają się, życząc sobie wszystkiego co najlepsze. Były także spotkania mikołajkowe.

W tym roku seniorzy z „Hetmana” na osiedlu Jana III Sobieskiego przygotowali jasełka „Aniołowie z poselstwem na Ziemię”. Sztukę napisała Stenia Golińska, a klubowicze wcielili się w aniołów, świętą rodzinę, królów i pastuszków. Była zaduma, skrzył się dowcip, seniorzy z zachwytem oglądali przedstawienie. A potem składano sobie życzenia prywatne i te od Rady Nadzorczej, i od Zarządu PSM oraz od księży.

 

W klubie „Korona” na os. Bolesława Śmiałego goszczono dzieci z ośrodków w Stemplewie i Mosinie, z którymi seniorzy utrzymują bliskie kontakty. I tym razem przygotowali dla nich upominki, podarki dzieci otrzymały także od młodzieży z technikum spożywczego. Wręczono także dyplomy dla spółdzielców zaangażowanych w pomoc, a na ręce wiceprezesa Michała Tokłowicza odznakę Przyjaciel Dzieci Specjalnej Troski w Stemplewie dla PSM.

Dzieci z Mosiny w podziękowaniu przygotowały występ z kolędami. Kolędy śpiewał także zespół wokalny „Korona” pod kierownictwem Beaty Łuczak, a obecni przyłączali się do śpiewania.

W klubie „Korona” odbyły się wcześniej tradycyjne mikołajki. Dzieci otrzymały upominki, przygotowano też dla nich zabawy.

 

(big)

Fot. Bernadeta Ignasiak i Piotr Zagawa