Priwiet Bajkał! – 24 kwietnia w XV LO

Piątkowski Klub Odkrywców i Reporterów zaprasza 24 kwietnia na wspólną wyprawę nad Bajkał – najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów.

Wraz z organizatorami poznańskiego festiwalu podróżniczego „Na szagę” udamy się nad “Święte Morze Syberii”, przyjrzymy się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczymy najpiękniejsze zakątki Przybajkala, ruszymy w dzikie góry i poznamy niezwykłych ludzi.
Przewodnikami  będą Alicja i Jędrzej Łukowscy, którzy pierwszy raz zobaczyli Bajkał w 2005 roku. Później bywali tam wielokrotnie – podróżując (również zimą!), studiując na semestralnej wymianie w Irkucku oraz prowadząc zorganizowane grupy turystyczne. Wspólnie napisali przewodnik turystyczny “Bajkał i góry Przybajkala”. Obecnie prowadzą biuro podróży „Szerokie Tory”.

Wszystkich miłośników przygód i podróży zapraszamy na spotkanie z Bajkałem 24 kwietnia o godz. 17 do auli XV Liceum Ogólnokształcącego na os. Bolesława Chrobrego 107. Wstęp wolny. Prezentacji uroków Bajkału patronują Festiwal „Na szagę” oraz obchodząca jubileusz 20-lecia redakcja „Echa Piątkowa”.