Ósma edycja Biegu Jońca

Po raz kolejny osiedle Jana III Sobieskiego będzie przeżywać swoje biegowe święto. 13 kwietnia na terenie osiedla będzie można zobaczyć setki dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych biegnących w charakterystycznych żółtych koszulkach. Organizatorzy zapraszają na niezwykły Bieg Jońca, wydarzenie z pięknym przesłaniem – „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

Na osiedlu Jana III Sobieskiego do rywalizacji stanie aż 1500 biegaczy. Wezmą oni udział w organizowanym po raz ósmy Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. W tym roku odbędzie się on 13 kwietnia. Organizatorzy imprezy: Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada chcą w ten sposób uczcić pamięć pijara, założyciela Stowarzyszenia Parafiada, który zainicjował ciekawy program edukacyjny pod hasłem: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Od 1989 roku o. Joniec organizował „Międzynarodowe Parafiady Dzieci i Młodzieży”, w których corocznie bierze udział blisko 2 tysiące młodych ludzi. Z jego inicjatywy powstał także projekt: „Katyń… ocalić od zapomnienia”, mający na celu upamiętnienie polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Ojciec Joniec zginął w 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Organizatorzy zawodów kierują zaproszenie do: mieszkańców Piątkowa i całego Poznania, do uczniów wszystkich szkół, do sportowców, a także nauczycieli, rodziców i tych wszystkich, którzy biegają systematycznie od lat lub dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem.

W ramach imprezy dziewczęta i chłopcy w wieku od 5-6 lat do 19 lat będą rywalizować w 14 biegach na dystansach od 250 m do 3000 m. Na każdego biegacza na mecie będzie czekał ładny tłoczony medal, a puchary i nagrody otrzymają najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach. Najdłuższy bieg, w kategorii open, odbędzie się na ciekawej crossowej trasie na dystansie 3 kilometrów. W programie zawodów jest także konkurencja drużynowa, niezwykle emocjonująca sztafeta rodzinna 3 x 500 m, w której wystartują rodzice i dzieci.

Bieg już po raz ósmy odbędzie się dzięki bardzo dobrej współpracy z Administracją Osiedla Jana III Sobieskiego, przy wsparciu Zarządu PSM oraz Rady Osiedla Jana III Sobieskiego.

Zawody rozpoczną się o g. 10.30. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym. Organizator zaprasza do uczestnictwa w biegu oraz do kibicowania zawodnikom na trasie.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: www.bieg-jonca.pl

Zapraszamy!

Organizatorzy