Już po raz czwarty na osiedlu Władysława Łokietka odbędą się Otwarte Mistrzostwa Piątkowa w jeździe na ergometrze wioślarskim.
Ergometr dla wszystkich – 10 edycja
- Termin i miejsce
- Termin – 11. 2017 r. (piątek)
- Odprawa – 09.45
- Start – 10.00
- Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35, os. Władysława Łokietka 104
- Organizator
- Organizator – Szkoła Podstawowa nr 35
- Nadzór merytoryczny – Towarzystwa Wioślarzy Polonia T. z. w Poznaniu
- Goście specjalni
- W zawodach udział wezmą uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu przy ul. Bydgoskiej 4a
- Regulamin
- Każda szkoła może zgłosić do 15 osób.
- Zgłoszenia imienne wraz numerem telefonu rodzica lub opiekuna uczestnika należy przesłać do dnia 22.11 br. na adres twpoloniapoznan@gmail.com.
- Na otwarcie zawodów należy przygotować logo lub numer szkoły.
- Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna.
- Na podstawie wyników indywidualnych wyłoniona będzie klasyfikacja drużynowa.
- Suma punktów uczniów z danej szkoły (pierwszych 12 zawodników w klasyfikacji indywidualnej) będzie stanowić wynik drużyny szkolnej (1 msc – 12 pkt, 2 msc – 11 pkt, 3 msc – 10 pkt, 4 msc – 9 pkt, 5 msc – 8 pkt, itd.).
- Zawody rozegrane zostaną na ergometrze wioślarskim typu Concept II na dystansie 200 m – chłopcy i 150 m – dziewczęta.
- Przewidywany jest jednoczesny start 8 zawodników, co 4 minuty.
- Zawody odbędą się w następujących kategoriach:
- I kategoria – 6 kl. dziewczęta;
- II kategoria – 6 kl. chłopcy;
- III kategoria – 7 kl. dziewczęta;
- IV kategoria – 7 kl. chłopcy;
- V kategoria – nauczyciele wychowania fizycznego.
- Program
- Zbiórka, odprawa – 09.45
- Uroczyste otwarcie – 10.00
- Wyścigi 6 klas, Dziewczęta
- Wyścigi 6 klas, Chłopcy
- Finały i dekoracja 6 klas
- Wyścigi 7 klas, Dziewczęta
- Wyścigi 7 klas, Chłopcy
- Finały i dekoracja 7 klas
- Zakończenie – g. 13.00
- Informacje dodatkowe
- Istnieje możliwość wypożyczenia ergometru w celu przygotowania i wyłonienia reprezentacji szkolnej.
- Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu.
- Nagrody
- Nagrodzonych będzie pierwszych 8 zawodników i zawodniczek w każdej kategorii oraz 3 pierwsze szkoły.
- Kontakt
- Grzegorz Nowak 606 901 121 (organizator)
- Maciej Kobyliński 501 930 144 (nadzór merytoryczny)